Aktualności › Webinar – Rola bezpiecznego sprzętu i raportowania w pracy pielęgniarki. NAGRANIE

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinaru prowadzonego przez dr. n med. Annę Szczyptę, Konsultantkę Krajową w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego. Ekspertka podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym roli bezpiecznego sprzętu i raportowania w pracy pielęgniarki.

Niezależnie od miejsca pracy oraz rodzaju świadczonych usług ważne, by pielęgniarki mogły wykonywać swoje obowiązki w warunkach zapewniających im bezpieczeństwo, pewność działania, chroniących przed szkodliwymi skutkami dla zdrowia. Tymczasem, jak wynika z raportu przygotowanego przez Koalicję na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, w polskich szpitalach blisko 70% personelu medycznego zraniło się nawet do 5 razy podczas swojego stażu pracy. Charakter pracy pielęgniarki, wykonywanie różnych procedur, w tym z użyciem wyrobów medycznych, niesie za sobą możliwość transmisji drobnoustrojów. Szczególnie używanie każdego dnia sprzętu, którym można się zranić, może prowadzić do transmisji, w wyniku której pielęgniarka może ulec zakażeniu, co w konsekwencji prowadzi do absencji w pracy.

W ramach webinaru dr n. med. Anna Szczypta przedstawiła najważniejsze akty prawa obowiązujące w tym zakresie, opowiedziała o zranieniach, ryzyku na stanowisku pracy i przede wszystkim wyjaśniła rolę bezpiecznego sprzętu w codziennej pracy pielęgniarki. Eksperta zwróciła uwagę na istotę raportowania zdarzeń niepożądanych w pracy pielęgniarki. Zaznaczyła, że rzetelne i dokładne raportowanie stanowi kluczowy element systemu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru!